איך לתכנן שייט קיאקים בצפון?

אתם מתכננים טיול משפחות בצפון בחודשים הקרובים? ארצנו אמנם קטנטונת, אבל בכל מקום בארץ אתם תוכלו למצוא שלל אטרקציות, לטעמו של כל אחד מבני המשפחה. במה מאופיין הצפון של מדינת ישראל?
– טבע נפלא – יערות רחבי ידיים, הרים עם נקודות תצפית מדהימות.
– מזג אוויר נוח יותר מאזור המרכז, פחות לחות וטמפרטורות נוחות יותר.
– אין ספור אטרקציות כאשר הפופולריות בינהם: טיולי ג'יפים וכמובן שייט קיאקים בצפון.


אם בין שלל מסלולי הטיולים אתם יכולים למצוא לא מעט מסלולים מעגליים קלים, שיתאימו גם לילדים קטנים ואף לעגלות, הרי אטרקציות כמו טיולי ג'יפים או קיאקים בצפון פחות מתאימים למשפחות עם ילדים קטנים. אם בכל זאת החלטתם לנסות שייט קיאקים בצפון, מומלץ מאוד לברר לפני שאתם מזמינים כרטיסים, כמה דברים בסיסיים:

– באיזה סירות מדובר – יש בצפון מספר מקומות אשר מציעים קיאיקים, אבל לא כולם מציעים את אותם הסירות. למשל ברוב רוי אנחנו מציעים סירות קאנו אינדיאניות, המאופיינות בעומק רב יותר, ויציבות רבה יותר על המים. סירות הקאנו פחות מסוכנות לילדים, כי הן עמוקות יותר, וסכנת ההתהפכות כמעט ואינה קיימת. (זו גם הסיבה בגינה ניתן לשוט אצלנו מגיל 2 ומעלה).

באתרים אחרים לרוב מדובר בסירות רפטינג בינוניות או גדולות. היתרון של הסירות הנ"ל הוא בכך שהן מתאימות למספר גדול יותר של משתתפים, אז אם הגעתם לצפון עם חמישה ילדים, לא נורא, אתרים רבים יוכלו להציע לכם סירה המתאימה לגודל המשפחה שלכם. החסרון של סירות האלה, הוא חוסר התמרון שלהן, במיוחד אם הגעתם לאתר בתקופה החמה של השנה. פעמים רבות ניתן לראות באתרי הקיאקים את אחד מבני המשפחה יותר מהקיאק על מנת לתת לו דחיפה קטנה, כי הוא נתקע בסלעים, ולא ניתן לפתור את הבעיה בדחיפה קלה של המשוט.

– מצב המים או הזרימה – ארצינו לצערנו לא התברכה בגשמים רבים לאורך כל ימות השנה, ולכן יש לא מעט אתרים, בהם בימי הקיץ אין כמעט זרימת מים – כדאי לוודא האם המקום פתוח בימי הקיץ (אצלנו ברוב רוי, המקום פתוח כל השנה).

 

– מסלולים שייט באתר – חלק מהאתרים מציעים מספר מסלולי שייט, בהתאם לקושי ואורך המסלול. חלק מהמסלולים "גועשים" וחלק רגועים יותר. בירדן ההררי ישנם גם מסלולים משפחתיים אך לרוב ניתן לצאת לשייט מגיל חמש ומעלה.

אצלנו ברוב רוי, השייט הוא בסירות קאנו אינדיאניות ובירדן הדרומי, הזרימה אינה חזקה. לכן ניתן לשוט אצלנו מגיל שנתיים ומעלה.

-חפשו מקום רחב ידיים עם אפשרויות ישיבה נוחות ע"מ להימנע מצפיפות. כך הילדים וגם אתם תהנו יותר.

 

קרבה לצירי תנועה או מיקום הצימר בו אתם מתארחים – כמו שכבר הזכרנו, קיאקים זו אטרקציה די פופולרית, ולכן היינו ממליצים לכם להגיע למקום ממש בפתיחה.

 

מקווים שעזרנו לכם עם כמה טיפים קטנים לתכנון טיול מוצלח.
צוות רוב רוי.

שאלות נפוצות:

כן, רק חובה שיהיו קשורים ברצועה 

מים, כובע, סנדלים / נעלים סגורות.
קרם הגנה בימי הקיץ

משך השייט כ-שעה וחצי. שטים ללא מדריך הלוך וחזור לאותה נקודה
שייט רגוע.
למחירים לחצו כאן

פתח וואטסאפ צאט
רוצים עזרה?
היי
נוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן